dinsdag 07 januari 2025
De Sleutel aan de Steenhofstraat zat maandagavond 6 januari afgeladen vol met oud-medewerkers van Zonnegloren en familie en vrienden van de auteurs Peter en Lex. De genodigden kregen een kijkje achter de schermen van de totstandkoming van het lijvige boek over Zonnegloren.
De presentatie werd opgeluisterd met muziek van The Queenies. Het zangduo, bestaande uit Liz van de Schepop en Herma Hulst, bracht met evergreens en klassiekers uit de tijd dat wij nog jong waren de stemming er goed in.
Herinneringen aan de tijd van Zonnegloren werden opgehaald. Verhalen over de soms moeilijke tijd die de sanatoriumpatiënten doormaakten werden gedeeld. Aan de hand van foto's kwamen de anekdotes over tafel. Ondertussen kreeg iedereen zijn of haar natje en droogje dankzij de vrijwilligers van De Sleutel. Speciaal woord van dank was er uiteraard voor Erica Heykoop van Zippy Communicatie die onvermoeibaar de teksten en foto's tot een fraai boek wist te smeden.
Hoogtepunt van de avond was de uitreiking van het eerste exemplaar van het boek dat wij speciaal hadden bewaard. Wij hadden de eer om dit boek te overhandigen aan miemand minder dan dokter Richard Buss (94). De voormalige chirurg van Zonnegloren, al decennia woonachtig in Lelystad, had lovende woorden over het boek. ,,De verhalen over het ziekenhuis zijn leuk, maar jullie hebben goed verwoord hoe ingrijpend de ziekte tuberculose en het sanatorium voor patiënten was. Mensen verbleven jarenlang in Zonnegloren."
Dokter Buss maakte in het ziekenhuis mee hoe medicijnen de ziekte tbc konden aanpakken. Juichend liep hij door de gangen toen hij samen met collega-dokter Jouke Douma ontdekte dat de tbc bij een patiënt verdwenen was. Zo was hij een van de getuigen van de transitie van sanatorium naar ziekenhuis. Een verhaal dat uiteraard ook in het boek te lezen is.
Het was een boeiende en gezellige avond waarin we ook vertelden over onze nieuwe plannen voor dit jaar. Wij willen een boek maken over het voortgezet onderwijs in Soest. Hierover later meer.
Het boek over Zonnegloren of één van onze andere boeken bestellen? Dat kan via onderstaande knop:
Foto's: Jan Frommink (met dank)
NieuwsoverzichtUitgeverij Peles specialiseert zich in het ontwikkelen, schrijven en produceren van publicaties over weemoed, nostalgie en herinneringen.